Produktet

Monohidrat oksalat i amonit

Përshkrim i shkurtër:


Detajet e produktit

FAQ

Etiketat e produktit

Pamja Grimcë e bardhë
Erë Pa erë
Formula molekulare (NH4) 2C2O4·H2O
Pesha molekulare 142.11
CAS: 6009-70-7
Indeksi i thyerjes: 1,439,
Dendësia: 1,5885 g/mL
pH 6.4 0.1M aq.sol
Pika e shkrirjes/vargu 70 °C / 158 °F
Tretshmëria I tretshëm në ujë, pak i tretshëm në etanol, tretësira është acid,
Temperatura e zbërthimit > 70°C
Përdorimi: Si reagent analitik, ndërmjetës i sintezës organike.
Informacioni i transportit: nuk rregullohet si material i rrezikshëm.
Trajtimi: Vishni pajisje mbrojtëse personale.Siguroni ventilim adekuat.Shmangni formimin e pluhurit.Mos u futni në sy, në lëkurë ose në veshje.Shmangni gëlltitjen dhe thithjen.
Ruajtja: Mbajini enët të mbyllura mirë në një vend të thatë, të freskët dhe të ajrosur mirë.

SN

Artikulli

Specifikim

1

Analiza [(NH42C2O4·H2O] w/% ≥

99.5

2

pH (50 g/L, 25 ℃)

6,0-7,0

3

Test i qartësisë/Jo ≤

6

4

Substancat e pazgjidhshme,w/% ≤

0,015

5

Kloride (Cl) ,w/% ≤

0,002

6

Sulfatet (SO4) ,w/% ≤

0.02

7

Natriumi (Na) ,w/% ≤

0,005

8

Magnezi (Mg) ,w/% ≤

0,005

9

Kaliumi (K) ,w/% ≤

0,005

10

Kalcium (Ca) ,w/% ≤

0,005

11

Hekuri (Fe) ,w/% ≤

0.001

12

Metal i rëndë (si Pb) ,w/% ≤

0,0015

13

Madhësia e grimcave, D50, ≤

2μm

Shënime
1) të gjitha të dhënat teknike të treguara më sipër janë për referencën tuaj.
2) specifikimi alternativ është i mirëpritur për diskutim të mëtejshëm.

Gama e Biznesit
Krahas kloratit dhe perkloratit, ne kemi zhvilluar sektorin e biznesit në fushën e industrisë piroteknike, duke përfshirë specifikime të ndryshme të nitratit, pluhurave metalikë, aditivëve të lidhur me shtytës etj. për aplikime të ndryshme.

Avantazhi ynë
Reagimi në kohë, efikasiteti, siguria dhe cilësia e shkëlqyer janë tiparet kryesore që ne kemi për të fituar konkurrencën në treg.

Synimet tona
Suksesi i biznesit nesër do të thotë të krijosh vlera të mëdha për mjedisin dhe shoqërinë ku jetojmë, si dhe për biznesin të cilit i jemi përkushtuar.Ne duam të rritemi më shpejt dhe më të shëndetshëm vit pas viti dhe kështu të jemi ekonomikisht të suksesshëm dhe fitimprurës.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni