Производи

Амониум оксалат монохидрат

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Изглед Бела честичка
Мирис без мирис
Молекуларна формула (NH4) 2C2O4 · H2O
Молекуларна тежина 142.11
CAS : 6009-70-7
Индекс на рефракција: 1,439,
Густина: 1,5885g / mL
pH 6,4 0,1 М aq.sol
Точка на топење / опсег 70 ° C / 158 ° F
Растворливост Растворлив во вода, малку растворлив во етанол, растворот е кисел,
Температура на распаѓање> 70 ° C
Употреба: Како аналитички реагенс, органска синтеза е средно.
Информации за транспорт: не се регулирани како опасен материјал.
Ракување: Носете опрема за лична заштита. Обезбедете соодветна вентилација. Избегнувајте формирање прашина. Не влегувајте во очи, на кожа или облека. Избегнувајте голтање и вдишување.
Чување: Чувајте ги контејнерите добро затворени на суво, ладно и добро проветрено место.

СН

Предмет

Спецификација

1

Анализа [(NH42C2O4· Н.2O] w /%

99,5

2

pH (50g / L, 25

6.0-7.0

3

Тест за јасност / Не

6

4

Нерастворливи материи , w /% ≤

0,015

5

Хлориди (Cl) , w /%

0,002

6

Сулфати (ПА4) , W /%

0,02

7

Натриум (Na) , w /%

0,005

8

Магнезиум (Mg) , w /%

0,005

9

Калиум (K) , w /%

0,005

10

Калциум (Ca) , w /%

0,005

11

Ironелезо (Fe) , w /%

0,001

12

Тежок метал (Како Pb) , w /%

0,0015

13

Големина на честички, D50,

2μm

Белешки
1) сите технички податоци наведени погоре се за ваша препорака.
2) алтернативната спецификација е добредојдена за понатамошна дискусија.

Опсег на деловни активности
Покрај хлорат и перхлорат, имаме развиено деловен сектор во областа на пиротехничката индустрија, вклучувајќи различни спецификации на нитрат, метални прашоци, адитиви поврзани со гориво итн.

Наша предност
Навремената реакција, ефикасноста, безбедноста и одличниот квалитет се клучните одлики што ги имаме за да победиме на конкуренцијата на пазарот.

Нашите цели
Успехот во бизнисот утре значи создавање голема вредност за животната средина и општеството во кое живееме, исто така и за бизнисот на кој сме посветени. Ние сакаме да растеме побрзо и поздраво од година во година и на тој начин да бидеме економски успешни и профитабилни.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја