Produktet

Hidroksil Polibutadieni i Përfunduar

Përshkrim i shkurtër:


Detaje të Produktit

FAQ

Etiketat e produkteve

Polibutadieni i përfunduar me hidroksil (HTPB) është një formë e gomës së lëngshme me peshë molekulare të ndryshme (afërsisht 1500–10,000 g / mol) dhe një nivel të lartë të funksionalitetit reaktiv. Goma e lëngët ka një kombinim unik të vetive duke përfshirë një temperaturë të ulët tranzicioni qelqi, fleksibilitet të ulët të temperaturës, kapacitet të lartë të ngarkimit të ngurtë dhe aftësi të shkëlqyeshme të rrjedhjes. Ato janë përdorur gjerësisht në ngjitëse, veshje, ngjitës, ilaçe, si dhe materiale energjike.

HTPB është një lëng i tejdukshëm me një ngjyrë të ngjashme me letrën e dyllit dhe një viskozitet të ngjashëm me shurupin e misrit. Karakteristikat ndryshojnë sepse HTPB është një përzierje sesa një përbërje e pastër dhe është prodhuar për të përmbushur kërkesat specifike të klientëve.

5

1. Pamja e jashtme liquid Lëng transparent pa ngjyrë ose i verdhë
2. SPECIFIKIMI, Pjesa I

VETITË

Specifikim

Përmbajtja hidroksil mmol / g

0,47 ~ 0,53

0,54 ~ 0,64

0,65 ~ 0,70

0,71 ~ 0,80

Lagështia,% (w / w)

0.05 ≤

0.05 ≤

0.05 ≤

0.05 ≤

Përmbajtja e peroksidit

(si H2O2),% / (w / w)

.040.04

0.05 ≤

0.05 ≤

0.05 ≤

 Pesha mesatare e molekulës, g / mol

3800 ~ 4600

3300 ~ 4100

3000 ~ 3600

2700 ~ 3300

  Viskoziteti në 40 ℃, Pa.s

9.0 ≤

8,5 ≤

4.0 ≤

3.5 ≤

3. SPECIFIKIMI, Pjesa II

VETITË

SPECIFIKIM

Përmbajtja hidroksil mmol / g

0,75 ~ 0,85

0,86 ~ 1,0

1.0 ~ 1.4

Lagështia,% (w / w)

0.05 ≤

0.05 ≤

0.05 ≤

Përmbajtja e peroksidit

(si H2O2),% / (w / w)

0.05 ≤

0.05 ≤

.00.09

 Pesha mesatare e molekulës, g / mol

2800 ~ 3500

2200 ~ 3000

1800 2600

  Viskoziteti në 25 ℃, Pa.s

4 ~ 8

2 ~ 6

2 ~ 5

Shënime
1) të gjitha të dhënat teknike të treguara më sipër janë për referencë tuaj.
2) specifikimi alternativ është i mirëpritur për diskutim të mëtejshëm.
4. Përdorimi: HTPB përdoret gjerësisht në të gjitha llojet e motorëve me lëndë djegëse kimike të ngurtë në aviacionin dhe fluturimin hapësinor, ngjitësin e barutit, gjithashtu për përdorim civil, mund të përdoret në fusha duke përfshirë produktet e UP-së, hedhjen e produkteve të elastomerit, bojërat, elektrike materiale izoluese izoluese etj.
5. Pesha neto 170 kg në 200 litra daulle metali polietilenin.

Përshtatje
Prodhimi i personalizuar është i disponueshëm për aplikime të ndryshme bazuar në kërkesën tuaj teknike.
Ne kemi një përvojë të pasur R&D dhe departamentin e prodhimit, të aftë për të zhvilluar dhe prodhuar në provë materiale dhe specifikime të reja sipas kërkesave specifike.
Për më shumë informacion, ju lutemi dërgoni një email në "pingguiyi@163.com".


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni