Производи

Хидроксил завршен полибутадиен

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Хидроксил-завршен полибутадиен (HTPB) е форма на течна гума со различна молекуларна тежина (приближно 1500-10.000 g / mol) и високо ниво на реактивна функционалност. Течната гума поседува уникатна комбинација на својства, вклучувајќи ниска температура на стакло во транзиција, флексибилност на ниска температура, висок капацитет за полнење на цврста состојба и одлична можност за проток. Тие се широко користени во лепила, облоги, заптивки, лекови, како и енергетски материјали.

HTPB е проlирна течност со боја слична на восочна хартија и вискозитет сличен на сируп од пченка. Карактеристиките варираат затоа што HTPB е мешавина отколку чисто соединение и е произведен за да ги задоволи специфичните барања на клиентите.

5

1. ПОЈАВА : Безбојна или жолтеникава про transparentирна течност
2. СПЕЦИФИКАЦИЈА, Дел I

СВОЈСТВА

Спецификација

Содржина на хидроксил mmol / g

0,47 ~ 0,53

0,54 ~ 0,64

0,65 ~ 0,70

0,71 ~ 0,80

Влага,% (w / w)

.050.05

.050.05

.050.05

.050.05

Содржина на пероксид

(како H2O2),% / (w / w)

.040.04

.050.05

.050.05

.050.05

 Просечна тежина на молекула, g / mol

3800 ~ 4600

3300 ~ 4100

3000 ~ 3600

2700 ~ 3300

  Вискозитет на 40 ℃, Pa.s

9.0 ≤

8,5 ≤

.04.0

3,5 ≤

3. СПЕЦИФИКАЦИЈА, Дел II

СВОЈСТВА

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Содржина на хидроксил mmol / g

0,75 ~ 0,85

0,86 ~ 1,0

1,0 ~ 1,4

Влага,% (w / w)

.050.05

.050.05

.050.05

Содржина на пероксид

(како H2O2),% / (w / w)

.050.05

.050.05

0.09

 Просечна тежина на молекула, g / mol

2800 ~ 3500

2200 ~ 3000

1800 ~ 2600

  Вискозитет на 25 ℃, Pa.s

4 ~ 8

2 ~ 6

2 ~ 5

Белешки
1) сите технички податоци наведени погоре се за ваша препорака.
2) алтернативната спецификација е добредојдена за понатамошна дискусија.
4. Употреба: HTPB е широко користен во секаков вид мотор со цврст хемиски погон во авијација и вселенски лет, лепило за барут, исто така за цивилна употреба, може да се користи на полиња, вклучувајќи производи од СТП, производи за леење еластомер, бои, електрични изолирани материјали за заптивање итн.
5. Нето тежина на 170 кг во 200 литри полиетилелиниран метален тапан.

Прилагодување
Прилагодено производство е достапно за различна примена заснована на вашето техничко барање.
Имаме богато искусно истражување и развој и оддел за производство, способни за развој и пробно производство на нов материјал и спецификација според специфичните услови.
За повеќе информации, испратете е-пошта на „pingguiyi@163.com“.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја