Produktet

Nitrat super i imët i Guanidinës

Përshkrim i shkurtër:


Detaje të Produktit

FAQ

Etiketat e produkteve

Nitrat super i imët i Guanidinës

Nitrati i guanidinës ndahet në nitrat të rafinuar të guanidinës, nitrat të përafërt të guanidinës dhe Nitrat super të imët të guanidinës. Isshtë pluhur ose grimca të bardha kristaline. Oxshtë oksiduese dhe helmuese. Zbërthehet dhe shpërthen në temperaturë të lartë. Pika e shkrirjes është 213-215 C, dhe dendësia relative është 1.44.

Formula: CH5N3 • HNO3
Pesha molekulare: 122.08
NR. CAS: 506-93-4
Zbatimi: jastëk ajri automobilistik
Pamja: Nitrati i Guanidinës është kristal i bardhë i ngurtë, i tretur në ujë dhe etanol, pak i tretur në aceton, jo i tretur në benzinë ​​dhe etan. Solucioni i tij i ujit është në gjendje neutrale.
Nitrat guanidine me pluhur të imët përmban 0,5 ~ 0,9% agjent anti-cakes për të parandaluar grumbullimin dhe për të përmirësuar performancën e produktit.

SN

Sendet

Njësi

Specifikim

1

Pamja e jashtme

 

Pluhur i bardhë, që rrjedh i lirë pa papastërti të dukshme

1

Pastërtia

%

97.0

2

Lagështi

%

0.2

3

Uji i patretshëm

%

1.5

4

PH

 

4-6

5

Madhësia e grimcave <14μm

%

98

6

D50

 μm

4.5-6.5

7

Shtues A

  %

0.5-0.9

8

Nitrat amoni

%

0.6

Masat paraprake për trajtim të sigurt
-Shmangni kontaktin me lëkurën dhe sytë. Shmangni gjenerimin e pluhurit dhe aerosoleve.
-Siguroni ventilim të duhur të shkarkimit në vendet ku prodhohet pluhuri. Mbani larg burimeve të ndezjes
-Ndalohet duhani. Mbani larg nxehtësisë dhe burimeve të ndezjes.

Kushtet për ruajtje të sigurt, përfshirë çdo mospërputhje
-Dyqani në vend të freskët.
-Mbani enën të mbyllur fort në një vend të thatë dhe të ajrosur mirë.
-Klasa e magazinimit: oksidimi i materialeve të rrezikshme


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni