Производи

Супер фин нитрат на гванидин

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Супер-фин нитрат на гванидин

Гванидин нитрат е поделен на рафиниран гванидин нитрат, груб гванидин нитрат и Суперфин гванидин нитрат. Тоа е бел кристален прав или честички. Тој е оксидирачки и отровен. Се распаѓа и експлодира на висока температура. Точката на топење е 213-215 C, а релативната густина е 1,44.

Формула: CH5N3 • HNO3
Молекуларна тежина: 122.08
БРОЈ НА КАС: 506-93-4
Апликација: автомобилско воздушно перниче
Изглед: Гванидин нитрат е бел цврст кристал, растворен во вода и етанол, малку растворен во ацетон, не растворен во бензен и етан. Неговиот раствор на вода е во неутрална состојба.
Гуанидин нитрат со супер фин прав содржи 0,5 ~ 0,9% анти-колачи за да се спречи агломерацијата и да се подобрат перформансите на производот.

СН

Предмети

Единица

Спецификација

1

Изглед

 

Бел прав, слободно тече без видлива нечистотија

1

Чистота

%

97.0

2

Влага

%

0,2

3

Нерастворлива во вода

%

1.5

4

PH

 

4-6

5

Големина на честички <14μm

%

98

6

D50

 μm

4,5-6,5

7

Додаток А.

  %

0,5-0,9

8

Амониум нитрат

%

0,6

Мерки на претпазливост за безбедно ракување
-Избегнувајте контакт со кожата и очите. Избегнувајте создавање прашина и аеросоли.
-Обезбедете соодветна издувна вентилација на места каде што се создава прашина. Држете се подалеку од извори на палење
-Забрана за пушење. Да се ​​чува подалеку од топлина и извори на палење.

Услови за безбедно складирање, вклучително и какви било некомпатибилности
-Продавница на ладно место.
-Дајте контејнерот цврсто затворен на суво и добро проветрено место.
-Класа на складирање: Оксидирање на опасни материјали


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја